MASÁŽE A TERAPIE

Bowenova technika

Bodová myofasciální technika (B.M.T.) 

je holistická metoda pro vzpruhu, uvolnění a srovnání celého člověka. Spočívá v systému jemných, přesně definovaných tlakových pohybů přes měkkou tkáň, sestavených panem Tomasem Bowenem. Pohyby posílají zprávu do mozku, kde aktivují řadu reakcí, které poskytují svalu uvolnění. Jemné masážní pohyby mnohdy mívají ohromující účinky. Často uleví lidem s vážnými bolestmi již po několika prvních terapiích.

Tato technika není diagnostická, je neinvazivní a šetrná. Umožňuje tělu aktivovat jeho přirozené regenerační a hojivé mechanismy a navracet organismus zpět do rovnováhy, ztracené např. při úrazu či přílišné námaze, nedostatku pohybu, špatném držení těla... Znovu nastolená harmonie pak umožní tělu využít jeho přirozenou schopnost sebe uzdravování. Používá se více než 40 let a napomáhá tisícům lidí, kteří trpí různými chorobami. Ohromila terapeuty i lékaře na celém světě.

Bowenova technika se využívá pro různé potíže celého těla jako jsou bolesti zad, krku, kloubů, kolen, ztuhlá ramena, alergie, astma, infekce močového měchýře, vysoký nebo nízký krevní tlak, deprese a psychické potíže, ekzémy, ledvinové a menstruační potíže, bolesti hlavy.

Zlepšuje imunitu, poúrazové stavy, kloubní potíže, funkci ledvin, snižuje všechny typy bolestí, zklidňuje potíže se stresem.

Celotělová lymfodrenáž -Lymfatická masáž

Jak funguje lymfatický oběh? Proč ho máme? A s čím Vám může taková lymfatická masáž pomoci.  

Bílé krvinky = lymfocyty (základní složka lymfatického oběhu) mají za úkol ničit škodlivé látky kolující v našem těle. Sbírají je a odvádějí do lymfatických uzlin, které slouží jako "čistící filtr". Lymfatický oběh koluje celým tělem, povrchově pod kůží i hloubkově ve tkáních podobně jako krevní oběh, lymfa na rozdíl od něj ale nemá žádnou velkou pumpu jako má krevní oběh srdce. Tudíž dochází k tomu, že může kolovat pomalu, hromadit se, tvořit otoky a nezdravě zašedlý vzhled kůže, podporovat tvorbu nevzhledné celulitidy. Lymfatickou drenáží - masáží tedy napomáháme tomu, aby lymfa správně fungovala, kolovala a dostávala škodlivé látky do filtrů. Nejen že je tedy správná funkce lymfy velmi prospěšná celistvému zdraví člověka, ale vypadáte a cítíte se skvěle, lehce a bez únavy. 

Lymfa funguje hůř - koluje pomaleji v teple či při nedostatečném pohybu, například při dlouhém sezení bez možnosti pohybu (dlouhá cesta autem, sedavá práce) lymfa začne zpomalovat a vytvářet otok - př. oteklé nohy. Když se poraníte (řezná rána, naražený kotník) vzniká v této oblasti otok - lymfocyty se naženou na pomoc s regenerací do tohoto místa. I s tím Vám lymfatická drenáž umí pomoci - lymfa bude lépe a rychleji kolovat, urychlí se tedy i regenerace a odstranění otoku. 

Sami jí můžete pomáhat pravidelným pohybem ideálně každodenní chůzí (třeba do práce) a správným pitným režimem. Při masáži rozhýbu a navedu Vaši lymfu do filtrů - lymfatických uzlin, kde se pročistí a navrátí zpět do boje. Masáž je složena z jemných hmatů vedených po celém těle nebo jeho částech s jemným tlakem na pokožku, je tedy nebolestivá a velmi příjemně si u ní odpočinete.